Премијер крије да је донео антиуставну уредбу да сваки прелазак административне линије алтернативним путем подлеже казни која износи 100.000 динара. Па се онда поставља питање како ће председник Владе да избегне ову казну ако иде овим путем. Иначе, ову уредбу је Уставни суд поништио, а Влада Србије одбија да је спроведе у дело.
Мало је необично да Хашим Тачи не даје Александру Вучићу дозволу за улазак на Косово и Метохију, имајући у виду да га је пре пар дана похвалио за изузетну кооперативност током Бриселских преговора. Грађани такву кооперативност називају издајом.
2016. године је председник Владе долазио на Косово и Метохију током предизборне кампање за парламентарне изборе. За тај улазак је обећао Приштини посебан телефонски број што је током 2016. године и остварио.
Зарад голог опстанка на власти Александар Вучић је јако издашан у трговини српским националним и државним интересима. Зарад добијања гласова Албанаца у прешевској долини дозволио је председнику Албаније да тамо руши суверенитет Републике Србије, док Бошњацима у Новом Пазару, опет зарад њихових гласова, преко ноћи обећава пештерску а не златиборску трасу градње аутопута. Занимљиво је да се полемика око ове трасе води више од двадесет година а преседник Владе се, зарад гласова из Рашке области, напрасно одлучује за пештерски правац.
Штампа у Приштини јуче и данас пише да ће се у априлу месецу донети нови закон о безбедоносним снагама Косова које требају да имају све родове војске. Чека се само да прођу председнички избори у Србији. Стога су сузе радоснице Александра Вучића нова превара, јер је Запад већ донео одлуку да Косово има своју војску, али је на молбу српког премијера због председничких избора тај рок само пролонгирао.